Вчені сподіваються, що їх відкриття допоможе відновлювати пошкоджені органи після раку та інших захворювань.

«Ці мініатюрні органи допоможуть нам не тільки зрозуміти, як виникають різні вроджені дефекти розвитку стравоходу і різні аутоімунні хвороби і рак, а й дозволять вирощувати культури клітин і зразки тканин для відновлення стравоходу у пацієнтів», - заявили вчені.

Під час свого дослідження вчені в лабораторних умовах спостерігали за тим, як гени включаються і вимикаються при формуванні трахеї і стравоходу у зародків мишей і жаб. Ці спостереження допомогли розібратися, як формуються тканини стравоходу зі стовбурових клітин.

Виявилося, що основну роль у поділі клітин на стравохід і трахею грає ген Sox2. Цікаво те, що коли ген «вимикали», відбувалося формування органів дихання, а у «ввімкненому» стані він відповідав за розвиток тканини травної системи.

У своєму експерименті фахівці протягом двох місяців вирощували тканини стравоходу в середовищі, що сприяє включенню гена Sox2. І у біологів це вийшло.

Звичайно, такі міні-органи не підійдуть для трансплантації пацієнтам, але зараз вони допоможуть фахівцям вивчити можливі мутації і недоліки цього методу.

джерело: http://ru.axar.az