не здатні провести необхідну операцію з причини відсутності матеріалу. Однак ж шкіра - найбільший орган людського тіла, що оберігає нас від шкідливих мікробів і бактерій, захищаючи таким чином від різних травм і захворювань. Електронна шкіра (e-skin) створюється з еластичного, тонкого матеріалу. Розробники прагнуть до того, щоб e-skin зовні була мало отличимой від свого природного прототипу, проте до цього поки далеко. Винахід має колосальне значення для медицини, оскільки пересадки шкіри є однією з нагальних проблем.

Вчені з університету Боулдер (Колорадо) створили новий тип e-skin, здатної відчувати дотики. Нововведення оснащено спеціально розробленими сенсорами, які відстежують зміни температури, тиску, а так же вологості повітря. Завдяки розвитку подібних матеріалів, дослідники зможуть вивести розробку протезів на новий рівень, оскільки сенсори дозволяють визначати силу стиснення предмета. Серед інших достоїнств e-skin так само слід зазначити простоту її заміни. Пошкоджена ділянка можна розчинити, помістивши в спеціальну рідину, а потім замінити новою шкірою. Ця особливість важлива, в тому числі, і з точки зору питань екології, оскільки розпад використовуваного матеріалу відбувається швидко, не забруднюючи навколишнє середовище. Розробники так само відзначають, що в найближчому майбутньому e-skin зіграє істотну роль в поліпшенні функціонування роботів. Виникає і ще одна сфера застосування сенсорної штучної шкіри. У теорії, з її допомогою можна імплантувати додаткові датчики для безпосереднього підключення тіла людини до різних приладів.

Поки представники світу моди і краси мріють про те, як замінять обвислі і зморшкувату шкіру красивим і еластичним аналогом, медики розуміють справжню важливість подібних винаходів. Вони покликані рятувати людські життя, повертаючи тіл здатність нормально і повноцінно функціонувати. Так, з часом, електронна шкіра стане справжнім подарунком для людей з опіками і шрамами, які покривають значні ділянки тіла.

джерело: miridei.com