Внесення об’єктів інтелектуальної власності до Державного митного реєстру

Внесення об’єктів інтелектуальної власності в Державний митний реєстр – від 1000 грн.

Телефонуйте зараз. Наші Фахівці Допоможуть Вам! (044) 362-33-09

Відповідно до Митного кодексу України особа, якій згідно з чинним законодавством України належать майнові права на об’єкт права інтелектуальної власності та яка має підстави вважати, що під час переміщення товарів через митний кордон України можуть бути порушені її права на об’єкт інтелектуальної власності, має право подати до Державної митної служби заяву про сприяння захисту належних їй майнових прав на об’єкт інтелектуальної власності шляхом внесення відповідних відомостей до митного реєстру об’єктів права інтелектуальної власності.

Порядок реєстрації об’єктів права інтелектуальної власності, які охороняються відповідно до закону, затверджений наказом Міністерства фінансів України 30.05.2012 № 648. Даний Порядок застосовується по відношенню до контрафактних товарів, що можуть порушувати право інтелектуальної власності на об’єкти авторського права і суміжних прав, торговельні марки, промислові зразки та географічні зазначення.

Після внесення інформації про зареєстровані у митному реєстрі об’єкти права інтелектуальної власності, такі відомості надсилається всім митним органам України.

Внаслідок реєстрації у митному реєстрі митні органи вживають заходів щодо запобігання переміщенню через митний кордон України контрафактних товарів, що можуть містити охоронювані законодавством України об’єкти інтелектуальної власності.

Якщо митний орган на підставі даних митного реєстру об’єктів права інтелектуальної власності, виявляє ознаки порушення прав інтелектуальної власності щодо товарів, пред’явлених до митного оформлення, то їх митне оформлення призупиняється, а товари підлягають розміщенню на складах митних органів. Після прийняття рішення про призупинення митного оформлення товарів митний орган повідомляє особу, якій належать майнові права на об’єкт права інтелектуальної  власності, про факт пред’явлення цих товарів до митного оформлення, а декларанта – про причини призупинення їх митного оформлення.

У випадку, якщо протягом 15 календарних днів після отримання повідомлення про призупинення митного оформлення товарів суб’єкт права інтелектуальної власності письмово не поінформує митний орган про звернення до суду або не звернеться до митного органу з клопотанням про продовження строку призупинення митного оформлення, то товари, митне оформлення яких було призупинено, підлягають митному оформленню в установленому порядку.

До послуг нашої компанії входить:

  • проведення моніторингу стану ринку з метою виявлення потенційних порушників прав інтелектуальної власності в Україні та на території зарубіжних держав;
  • підготовка та подання до Державної митної служби заяви про сприяння захисту майнових прав на об’єкт права інтелектуальної власності та включення відомостей щодо об’єкта інтелектуальної власності до митного реєстру;
  • забезпечення юридичного супроводу процесу захисту прав інтелектуальної власності митними органами;
  • звернення до суду із заявою про припинення порушення права інтелектуальної власності та відшкодування заподіяної шкоди;
  • оскарження рішень, дій чи бездіяльності митних органів.

У Вас виникли питання? Будь-ласка зв’яжиться з нами