Захист прав інтелектуальної власності шляхом звернення до органів МВС

Підготовка заяви в органи МВС відносно незаконної реалізації контрафактної продукції – від 500 грн.

Телефонуйте зараз. Наші Фахівці Допоможуть Вам!

(044) 362-33-09

Відповідно до чинного законодавства України органи МВС, за заявою зацікавлених осіб здійснюють перевірку дотримання законодавства у сфері інтелектуальної власності на підприємствах, установах та організаціях.

Саме тому, за захистом прав інтелектуальної власності можна звернутися до органів МВС.

Згідно з п. 24 ст. 11 Закону України «Про міліцію» органи міліції приступають до проведення перевірки суб’єкта господарської діяльності за умови наявності направлення на перевірку. За результатами огляду місця події складається Протокол огляду місця події, який є єдиним процесуальним документом, що може бути складений до порушення кримінальної справи.

У залежності від їх виду та кількості, а також розміру збитків завданих власнику прав інтелектуальної власності, в діях посадових осіб суб’єкта господарювання можуть вбачатися або ознаки складу кримінального злочину, або ознаки адміністративного правопорушення.

Наступним етапом дослідчої перевірки є проведення експертного дослідження, яке є основним джерелом доказів порушення права інтелектуальної власності. Для проведення дослідження залучається спеціаліст (судовий експерт) – особа, яка має вищу освіту щодо об’єкта дослідження та у сфері інтелектуальної власності, а також кваліфікацію судового експерта за об’єктами, що є предметом дослідження.

На підставі проведеного дослідження спеціаліст (судовий експерт) готує висновок у якому установлює чи має продукція ознаки контрафактної. Крім того, спеціаліст (судовий експерт), у зазначеному висновку може встановити суму збитків, завданих власнику прав на об’єкти інтелектуальної власності.

Зібрані матеріали дослідчої перевірки (матеріали перевірки суб’єкта господарювання, що включають протокол огляду місця події і пояснення учасників, висновок спеціаліста (судового експерта) щодо продукції, заява про порушення права інтелектуальної власності із зазначенням суми завданих збитків) направляється до слідчого підрозділу для вирішення питання про порушення кримінальної справи.

На підставі зібраних матеріалів проводяться подальші слідчі дії (допитуються свідки, висуваються обвинувачення тощо), та у разі наявності достатніх підстав кримінальна справа з обвинувальним висновком надсилається до суду.

До послуг нашої компанії входить:

  • підготовка заяви;
  • збір доказової бази;
  • підготовка зауважень на протокол огляду місця події;
  • підготовка висновку спеціаліста (експерта);
  • підготовка заяви про права інтелектуальної власності;
  • розрахунок суми збитків понесених внаслідок порушення прав інтелектуальної власності.

У Вас виникли питання? Будь-ласка зв’яжиться з нами