Ліцензія на будівництво (будівельна ліцензія)

Господарська діяльність, яка пов’язана з будівництвом об’єкта архітектури, який за складністю архітектурно-будівельного рішення та (або) інженерного обладнання належить до IV і V категорії складності підлягає отриманню ліцензії.

Тобто будь-який суб’єкт господарської діяльності який має намір виконувати роботи з будівництва зобов’язаний отримати будівельну ліцензію.

До основних видів діяльності на які видається будівельна ліцензія належать:

1) вишукувальні роботи для будівництва;

2) розроблення містобудівної документації;

3) проектування об’єктів архітектури;

4) будівельні та монтажні роботи;

5) монтаж інженерних мереж;

6) будівництво транспортних споруд;

7) інжинірингова діяльність у сфері будівництва.

Наказом Міністерства  регіонального розвитку та будівництва України від 27.01.2009  N 47 затверджений Перелік робіт провадження господарської діяльності у будівництві, пов’язаної із створенням об’єктів архітектури, які підлягають отриманню будівельної ліцензії.

Для отримання будівельної ліцензії заявник надає наступні документи:

– заяву встановленої форми;

– копію довідки про внесення до Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України, засвідчені нотаріально або органом, який видав документи;

– за наявності у заявника відокремленого структурного підрозділу, який має намір провадити будівельну діяльність, додаються копія довідки про внесення до Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України;

– відомості про виробничо-технічну базу, склад працівників за професійним та кваліфікаційним рівнем, технологію виробництва, інформаційно-правове, нормативно-технічне забезпечення, про наявну систему контролю якості виконання робіт, про виконані заявником будівельно-монтажні роботи за формою, яка визначається ліцензійними умовами провадження будівельної діяльності.

Будівельна ліцензія видається строком дії на п’ять років, а для суб’єктів будівельної діяльності, які отримують її вперше – три роки.

Будівельна ліцензія видається на платній основі. Розмір плати за отримання будівельної ліцензії складає одну мінімальну заробітну плату виходячи з її розміру, що діє на дату прийняття  органом ліцензування  рішення про видачу ліцензії.

Звертайтеся, ми будемо раді Вам допомогти. Ми цінуємо Ваш час.

У Вас виникли питання? Будь-ласка зв’яжиться з нами