Технічні умови (ТУ) – відносяться до об’єктів інтелектуальної власності, тобто є творами технічного характеру. На дані об’єкти, як і на всі об’єкти інтелектуальної власності розповсюджуються норми Цивільного кодексу України. Мова йде про право на використання творів технічного характеру; про виключні права дозволяти використання творів технічного характеру; про право перешкоджати неправомірному використанню цих творів, у тому числі забороняти таке використання, і про інші майнові права інтелектуальної власності, встановлені нормативно-правовими актами України.

Власником Технічних умов (ТУ) можна стати: розробивши Технічні умови (ТУ) або придбати їх шляхом купівлі, згідно договору купівлі-продажу Технічних умов (ТУ) чи взяти у користування по ліцензійному договору на визначений термін. Розглянемо два варіанти отримання Технічних умов: перший це придбання Технічних умов (ТУ) у власність, другий отримання їх у користування на певний строк передбачений у самому ліцензійному договорі.

Перше: під договором купівлі-продажу Технічних умов (ТУ) розуміють договір, згідно якого одна сторона (власник ТУ) передає або зобов’язується передати майно, товар або твір технічного характеру (ТУ) у власність другій стороні (правонаступнику ТУ), а правонаступник ТУ приймає або зобов’язується прийняти майно, товар або твір технічного характеру (ТУ) і сплатити за нього певну грошову суму (ціну). З укладанням договору купівлі-продажу Технічних умов (ТУ) Ви стаєте повноправним власником даного нормативного документу. Але звертаємо Вашу увагу, що тільки спеціалісти в даній сфері можуть правильно скласти даний договір, врахувавши всі його істотні вимоги, щоб у подальшому у старого власника або правонаступника ТУ не виникло будь-яких правових підстав у одного залишиться без отриманої вигоди з продажу ТУ, а у іншого набути всіх правових підстав користуватися даними Технічними умовами (ТУ).

Друге: під ліцензійним договором розуміють договір згідно якого одна сторона ліцензіар (власник ТУ) на оплатній основі надає іншій стороні ліцензіату (користувачу ТУ) дозвіл на використання Технічних умов (ТУ) на певний строк на умовах, визначених взаємною згодою сторін.

Але увага! Перед тим як придбати Технічні умови (ТУ) або взяти їх у користування на певний строк необхідно перевірити чи дійсні вони. Оскільки деякі Технічні умови (ТУ) видаються на певний строк, але у будь-якому випадку підлягають обов’язковій перевірці у Регіональних науково-виробничих центрах стандартизації, метрології та сертифікації. При не дотриманні даних вимог Технічні умови (ТУ) можуть бути анульовані.

Звертайтесь і наші спеціалісти нададуть Вам кваліфіковану допомогу по отриманню Технічних умов у власність або тимчасове користування.

info@dayas.com.ua
м. Київ, вул. Попудренко 52, оф.614 тел: (044)362-33-09, (099)102-26-25, (096)330-30-2

У Вас виникли питання? Будь-ласка зв’яжіться з нами