Санітарні висновки на БАД – от 4500 грн

Термін – 3-4 тижні

Телефонуйте зараз. Наші Фахівці Допоможуть Вам! (044) 362-33-09

Сьогодні прилавки наших аптек насичені такими товарами як біологічно-активні добавки (БАД)/дієтичні добавки (ДД) і нікого даним продуктом не здивуєш. Впевнені, що майже кожен з Вас пробував ту чи іншу добавку.

Але на відміну від інших держав, БАД/ДД з’явився в нашій країні зовсім недавно.

Наприклад, в Японії біологічно активні добавки/дієтичні добавки застосовують вже понад 50 років, а в США майже 20 років.

У нашому законодавстві, а саме в Законі України «Про якість та безпеку харчових продуктів і продовольчої сировини» надано визначення біологічно активної добавки/дієтичної добавки – це речовини або їх суміші, що використовуються для надання раціону харчування спеціальних лікувальних чи лікувально-профілактичних властивостей. До БАД/ДД відносяться концентрати натуральних природних речовин, виділених з харчової сировини рослинного, тваринного, мінерального походження, або ж хімічні синтетичні аналоги природних речовин.

Основною метою БАД/ДД є збагачення харчових продуктів та напоїв незамінними і високоцінними в біологічному відношенні білками або окремими амінокислотами та їх комплексами, ненасиченими або поліненасиченими жирними кислотами, вітамінами, харчовими волокнами, мікроелементами.

До складу БАД/ДД можуть входити деякі регулятори фізіологічних функцій окремих органів і систем організму людини (кофеїн, органічні кислоти, глікозиди, сапоніни , алкалоїди та ін.).

БАД/ДД за своєю суттю є добавкою до їжі, яка допомагає оздоровленню організму і полегшує його природні фізіологічні процеси.

Всі біологічно-активні добавки (БАД)/дієтичні добавки (ДД) підлягають державній реєстрації в Міністерстві охорони здоров’я.

У процесі реєстрації БАД/ДД проходять державну експертизу, яка складається з двох частин:

1 частина складається з вивчення наданих документів;

2 частина це проведення досліджень поданих на реєстрацію БАД/ДД на відповідність їх складу до допустимого законодавством України.

По завершенню експертизи видається санітарно-епідеміологічний висновок МОЗ України, а так же затверджується етикетка, яка містить основні вимоги до маркування, складу і призначення даного БАД/ДД.

Термін дії санітарно-епідеміологічного висновку становить 5 років.

По закінченню цього строку власник санітарно-епідеміологічного висновку МОЗ проходить процедуру реєстрації спочатку.

У Вас виникли питання? Будь-ласка зв’яжиться з нами